روستای تاریخی طامه

@ این پست ۴۱۵۳ بار خوانده شده است.

روستای طامه در جنوب شهر نطنز در فاصله ۵ کیلومتری از شهرستان نطنز واقع است و بدلیل واقع شدن در دامنه کوه کرکس از نقاط بسیار خوش آب و هوا و ییلاقات درجه اول نطنز به شمار می آید. مهمترین سوغات طامه، گلابی (تحفه نطنز) است که از زمانهای دور از شهرت خاصی برخوردار بوده است.

Tameh Village 1

@ این پست ۴۱۵۴ بار خوانده شده است.

روستای طامه ۱

از طبیعت زیبا و دیدنی روستای طامه می توان به آبشار طامه با ارتفاع تقریبی ۲۲ متر، چشمه دلاوون، چشمه لاگله، چشمه خواجه فاضل ومکان های دیدنی داخل روستا: امامزاده سید فاضل طامه با بقعه‌ی دوره تیموری، خانه های سنتی با پوشش چوب و خار و پشت بام هایی با پوشش کاه گل، از دیگر دیدنی های این روستا می باشد.

محصولات اصلی این روستای کوهستانی گلابی، سیب، آلو، آلبالو، گردو و میوه های مناطق سردسیر می باشد.

شغل اکثر مردمان این روستا کشاورزی و دامداری بوده و جمعیت ساکن این روستا حدوداً ۴۳۰ نفر می باشد. همچنین این روستا تعداد ۹ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب نموده است.

این روستا به دلیل داشتن آب و هوای خنک در فصل تابستان، مکان مناسبی برای گردش و اقامت چند روزه می باشد، از این رو ساخت و ساز هایی به صورت خانه های ویلایی با نمایی زیبا صورت گرفته است.

مسیر رودخانه و آبشار طامه، مسیری است برای صعود کوهنوردان به قله کرکس با ارتفاع ۳۹۵۰ متری، که یکی از مسیرهای زیبا و سرسبز با آبشارهای فراوان در فصل بهار و تابستان می باشد.

   دانلود عکس های روستای تاریخی طامه   Tameh Village1-www.ArisNasr.ir